Atrakcje Regionu

bg-right
bg-right

W najbliższym otoczenie Hotelu Lake Hill Resort & Spa znajdziecie Państwo wiele atrakcji turystycznych takich jak:

  • Zamki i Pałace – Zamek Chojnik z Zachełmia, Świątynia Wang, Zamek Bolczów
  • Trasy piesze i rowerowe – wycieczka na Pielgrzymy , Wodospad Szklarka, Mały Staw, Wodospad Podgórnej, Kolorowe Jeziorka, Krzyżowa Góra,
  • Muzea i wystawy – Muzeum Karkonoskie, Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach
  • Atrakcje dla dzieci – Dinopark.
...
Wodospad Szklarki

Jest to jeden z piękniejszych i większych wodospadów jakie znajdziemy w Karkonoszach.
Położony w otoczeniu gęstego lasu posiada duży basen z krystalicznie czystą, mieniącą się przepięknymi kolorami wodą. Ze względu na łatwe dotarcie do w/w wodospadu chętnie jest odwiedzany przez rodziny z dziećmi.

...
Świątynia Wang

Świątynia Wang to urokliwy , drewniany kościół , który został zbudowany w Norwegii w miejscowości Wang, skąd również posiada swoją nazwę. Niewątpliwą ciekawostką jest to, że został on całkowicie zbudowany bez użycia gwoździ. Na otaczającym Świątynię małym cmentarzu można znaleźć nagrobek Tadeusza Różewicza.

...
Ruiny Zamku Księcia Henryka

Zaledwie 200 m od Hotelu Lake Hill Resort & Spa na wzgórzu Grodna, w 1806 roku na rozkaz księcia Heinricha LXII von Reuss, został wzniesiony przepiękny zamek. Do dnia dzisiejszego panoramiczne widoki na Karkonosze wzbudzają zachwyt wśród zwiedzających a w 1816 r. sama księżna Izabela Czartoryska opisała zamek w swoich pamiętnikach.

...
Zamek chojnik z Zachełmia

Z wieży zamku rozciąga się niesamowity widok na malowniczą okolicę jak również na rezerwat na wzgórzu Chojnik. Zamek jest niewątpliwie jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji w Jeleniej Górze, zbudowany na skraju 150 – metrowego urwiska – Piekielnej Doliny. Zamek nigdy nie został zdobyty i uchodził za prawdziwą twierdzę.

...
Wycieczka na Pielgrzymy

PIELGRZYMY to granitowe pozostałości skalne na wysokości 1204 m n.p.m. Swoją oryginalną nazwę zawdzięczają wyglądowi zbłąkanych wędrowców. Jest to formacja skalna składająca się z trzech większych i kilku mniejszych grup skalnych dochodzących nawet do 25m wysokości. Najprościej dotrzeć tam niebieską trasą z pod Świątyni Wang.

ul. Tyrolska 2G

58 - 564 Sosnówka, Polska

CAPTCHA
Prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumienie Art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Stopa zwrotu naliczana jest od wartości netto lokalu oraz miejsca parkingowego, bez wyposażenia.

Projekt i wykonanie: Inforpol.net